Новий МСФЗ щодо розкриття інформації: для кого буде полегшення

Професійні новини / Усі новини

Новий МСФЗ щодо розкриття інформації: для кого буде полегшення

Рада з МСБО 26 липня 2021 року запропонувала новий стандарт МСФЗ, який дозволив би дочірнім непублічним компаніям застосовувати МСФЗ зі зменшеним набором вимог до розкриття інформації. Номеру у цього стандарту немає, ймовірно тому, що це в певному сенсі аналог МСФЗ для МСП, тобто окремий стандарт. Він (стандарт) покликаний полегшити процеси підготовки МСФЗ-звітності непублічними дочірніми компаніями, одночасно задовольняючи потреби користувачів їх фінансової звітності.

Яким чином полегшити? Йдеться про скорочене розкриття інформації и примітках до МСФЗ-звітності. Вимоги до розкриття в цьому стандарті вмістилися загалом на 80 сторінок (навіть самі вимоги ще менше). Це суттєво менше, ніж в повній версії МСФЗ.

Як побудований новий стандартДля кожного МСФЗ з повної версії наведений скорочений перелік розкриттів. Наприклад, МСБО 16 «Основні засоби» в повній версії містить 7 блоків розкриттів, а у запропонованому стандарті – лише 3. Блоки розкриттів, які залишені у запропонованому стандарті, співпадають з розкриттями, що вимагаються в повній версії, але частина розкриттів, що міститься в повній версії в запропонованому стандарті, відсутня. Якщо продовжити про основні засоби, то в запропонованому стандарті від непублічних дочірніх компаній не вимагається розкривати, наприклад, балансову вартість основних засобів, що їх тимчасово не використовують, валову балансову вартість будь-яких повністю замортизованих основних засобів, які ще використовують, балансову вартість основних засобів, які вибули з активного використання та не класифіковані як утримувані для продажу відповідно до МСФЗ 5, якщо застосовується модель собівартості, то справедливу вартість основних засобів, якщо вона суттєво відрізняється від балансової вартості тощо. І так по всіх МСФЗ.

Яких дочірніх компаній стосуватиметься новий стандарт. Це непублічні дочірні компанії, які не є фінансовими установами або не котируються на фондовій біржі, чия материнська компанія готує консолідовану фінансову МСФЗ-звітність. Багатьом би хотілось, щоб цей стандарт можна було б застосовувати всім непублічним компаніям, однак така можливість наразі відсутня. В сфері дії стандарту тільки ті компанії, які мають кінцеве або будь -яке проміжне материнське підприємство, що складає консолідовану МСФЗ-звітність.

На практиці ці дочірні підприємства, які ведуть облік не за МСФЗ, звітують перед своєю материнською компанією з метою консолідації із застосуванням стандартів МСФЗ. Вибір застосування запропонованого стандарту дозволив би їм також використовувати МСФЗ під час складання власної фінансової звітності, але зі скороченим розкриттям інформації.

На думку Ради з МСБО ці пропозиції заощадять час і фінансові ресурси дочірніх компаній за рахунок усунення необхідності ведення обліку за національними стандартами з паралельною трансформацією і подачею звітності материнській компанії, бо вони зможуть вести облік за МСФЗ, але зі зменшеним розкриттям інформації, необхідної для дотримання МСФЗ, що вимагає немало часу та зусиль.

Рада з МСБО адаптувала вимоги до розкриття інформації у запропонованому стандарті для задоволення потреб користувачів фінансової звітності дочірніх компаній без підзвітності громадськості.

Обговорюватися новий стандарт буде до до 31 січня 2022 року.

Якщо Вам цікава тема розкриття інформації, щиро радимо передивитися дуже корисний вебінар Олени Харламової «Примітки до фінансової МСФЗ-звітності: best practices» http://amsfo.com.ua/course/prymitki-msfz/

Залиште Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Список побажань 0
Відкрити сторінку Продовжити покупки