МСФЗ у Білорусі поменшає…. Або вперед у минуле!

Блог Олени Харламової / Усі новини

МСФЗ у Білорусі поменшає…. Або вперед у минуле!

Коли весь світ прагне відкритості та співпраці, картопляний бацько прагне «…узгоджуватися з підходами, що використовуються в росії в галузі бухгалтерського обліку, рух до яких передбачено союзною програмою з уніфікації регулювання бухгалтерського обліку та складання бухгалтерської (фінансової) звітності…»

Наразі Мінфін білорусі не може порозумітися з їх Аудиторською палатою.

Декілька аргументів від картопляного Мінфіну:

«… витрати на підготовку звітності за міжнародними стандартами були досить високі, а користувачів цими даними було дуже мало…»

«… компаніям «не забороняється за своєю ініціативою продовжувати складати та аудувати фінансову звітність по МСФЗ, якщо у такій звітності та її аудиті існує потреба»

«… 29% … організацій … не провели обов’язковий аудит такої звітності, з яких більшість директорів вказали на не ухилення, а на відсутність коштів на складання та проведення аудиту фінансової звітності щодо МСФЗ…»
«…нові підходи «дозволять знизити фінансове навантаження на значну кількість організацій, які зараз перебувають у складних економічних умовах (організації нафтопереробного, машинобудівного, військово-промислового, агропромислового та інших секторів економіки)». Адже за умов санкційного тиску «першочерговими завданнями» є підтримка підприємств реального сектора економіки….»

«… організації несуть великі витрати на складання звітності МСФЗ. Оскільки звітність потрібно щорічно, то компанії повністю віддають процес підготовки стороннім консультантам та аудиторам. Основний власник у цих ВАТ – держава, яка не має затребуваності у звітності з МСФЗ. Тому процес підготовки звітності з МСФЗ перетворився на формальну процедуру…»

Проте аудитори незадоволені такою позицією, бо зрозуміло, що скорочення обов’язкового переліку організацій, зобов’язаних застосовувати МСФЗ, веде до зниження їх доходів аудиторів і це може підірвати ринок аудиторських послуг. Ну це очевидно ))) Бо для того щоб працювати на ринку МСФЗ, аудиторські компанії інвестували ресурси в спеціальне навчання аудиторів, отримання ними міжнародних дипломів, вступили в міжнародні аудиторські мережі. Коли попит на аудиторські послуги скоротиться, відбудеться відтік кадрів, що пройшли підготовку в області МСФЗ. Правда, таких аудиторів не так багато – всього на даний момент у Білорусі налічується 312 аудиторів, які мають сертифікат у галузі МСФЗ, що становить 26% від усіх аудиторів країни. Проблеми аудиторів зрозумілі, та хто їх слухає.

Хоча вони наголошують не тільки на своїх «шкурних» інтересах. На думку аудиторів «відсутність звітності відповідно до МСФЗ знизить довіру з боку інвесторів та створить сумніви щодо транспарентності фінансової звітності, отже обсяги кредитування з-за кордону скоротяться. Отримати кредит навіть у Росії, Китаї, арабських країнах, Індії та переконати у достовірності фінансової та (або) бухгалтерської звітності буде набагато складніше у разі відсутності звітності з МСФЗ». Хочеться запитати – хто вам взагалі буде давати кредити? росія? яка за своїми кредитами не може розрахуватися?

Білоруськи аудитори попереджають, що без МСФЗ ускладняться процеси отримання передоплати на великі суми та відстрочення платежу, оцінки платоспроможність при виникненні дебіторської та кредиторської заборгованостей, участі у тендерах тощо.

Ну на Москвичах вони вже готові їздити? Чому б і не залишитися на картопляних стандартах, які дозволяють перенесення курсових різниць на майбутні періоди, призупинення нарахування амортизації, капіталізацію витрат вище за справедливу вартість основних засобів, списання витрат за рахунок капітальних фондів, непроведення тесту на знецінення активів…

При цьому Мінфін не погоджується з думкою Аудиторської палати про те, що «бухгалтерська звітність організацій (за картопляними стандартами – прим. моя) менш достовірна, ніж фінансова звітність за МСФЗ». Ні, ну можуть не вірити. Останні місяці показали, кому вони вірять.

Що ж, якщо «союзники» взагалі відмовляться від МСФЗ, ми тільки порадуємося, що вони залишаться ще в більшій ізоляції від світу!

Залиште Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Compare
Список побажань 0
Відкрити сторінку Продовжити покупки