Резерв очікуваних кредитних збитків: алгоритми, методики та розрахунки

Резерв очікуваних кредитних збитків: алгоритми, методики та розрахунки

Резерв очікуваних кредитних збитків: алгоритми, методики та розрахунки

23445
Очікувані кредитні збитки – це новація МСФЗ 9 “Фінансові інструменти” і вона стосується всіх компаній. Є дебіторська заборгованість – має бути резерв очікуваних кредитних збитків! І не тоді, коли дебітору вже “погано”, а тільки від думки про те, що йому може стати зле ))

Як і все нове створення таких резервів викликає безліч питань у бухгалтерів і аудиторів, що посилюється відсутністю чітких методик і алгоритмів в самому МСФЗ 9 “Фінансові інструменти”. Напрацьована практика ще не є загальнодоступною. Ви самотужки намагаєтесь розробити політику та процедури щодо резерву очікуваних кредитних збитків?

Це потребує від вас значних витрат часу та зусиль, не завжди гарантує відповідність вимогам стандартів та може призвести до суперечок з аудиторами.

Ми готові додати Вам впевненості в питаннях обліку резерву очікуваних кредитних збитків  і поділитися корисними інструментами, що допоможуть вам впоратися з його розрахунком як основним, так і альтернативним методом.

Ми проаналізували актуальну методологію, систематизували алгоритми та зробили типові  розрахунки щодо знецінення фінансових активів і створення резервів очікуваних кредитних збитків і готові передати вам квінтесенцію того, що нам вдалося зібрати.

Ваші ключові переваги участі в онлайн-курсі:

  • 3,5 академ. годин якісного контенту і тільки про головне у знеціненні фінансових інструментів
  • 7 практичних прикладів з розрахунками резерву очікуваних кредитних збитків + 2 альтернативних варіанти розрахунку історичного коефіцієнту кредитних збитків для матриці резервів
  • 10+ практичних рекомендацій, які ви одразу зможете застосувати в своїй обліковій практиці
  • економія як мінімум 25 годин часу на самостійний пошук і систематизацію ключової інформації щодо знецінення фінансових активів та резерву очікуваних кредитних збитків
  • 45+ слайдів роздаткового матеріалу в електронному форматі

 

Pro koho je tento webinář určen:

Вебінар буде цікавий і корисний головним бухгалтерам, бухгалтерам, аудиторам, фінансовим директорам, фахівцям, які відповідають за інкасацію дебіторської заборгованості.


Pohodlné platby:

Оплатіть зручним способом (платіжною картою VISA або MasterCard, Приват 24, за реквізитами чи рахунком).

Гарантії:

Ми гарантуємо повернення платежу в разі Вашої відмови в участі в заході не менш ніж за 24 години до його початку або надання запису в інший зручний для вас час.

 

  • Кардинальна зміна моделі знецінення фінансових активів
  • Які активи можуть знецінюватися і в яких випадках
  • Кредитний ризик і дефолт боржника: роль облікової політики
  • Запізнілий індикатор – 30…90… днів – чи є варіанти?
  • Стадії життєвого циклу боргового фінансового активу та алгоритм їх визначення
  • Резерв очікуваних кредитних збитків (РОКЗ): сценарний підхід, правила розрахунку та оцінки на кожній стадії
  • Різниці в проводках при створенні РОКЗ для фінансових активів з різними базами оцінками
  • 2 ПРИКЛАДИ – РОКЗ в для фінансового інструмента за амортизованою вартістю + ефект дисконтування
  • 2 ПРИКЛАДИ – РОКЗ в іншому сукупному доході як спосіб розподілу збитків в часі
  • Матриця резервів як спрощення практичного характеру
  • Сегментація дебіторів для матриці резервів
  • 2 ПРИКЛАДИ – Розрахунок історичного коефіцієнту кредитних збитків + урахування прогнозу + застосування матриці резервів
  • Проблемні зони матриці резервів
  • Методика та облікова політика щодо резерву очікуваних кредитних збитків
  • ПРИКЛАД – Розрахунок резерву очікуваних кредитних збитків
  • Рекомендації Ради з МСФЗ
Profilová fotka
Olena Viktorivna Charlamova — zakladatelka a generální ředitelka skupiny AIFRS (Agentura pro IFRS, Architektonika IFRS, IFAR Academy – International Finance, Accounting & Reporting Academy (Spojené království)), partnerka soukromé vysoké školy „MASBA“, viceprezidentka celoukrajinské veřejné organizace „Komora auditorů a účetních Ukrajiny“, členka Občanské rady při Ministerstvu financí Ukrajiny, členka expertní skupiny pro vypracování taxonomie UA XBRL IFRS při Národním centru pro cenné papíry a finanční trhy (NKCPFR), auditorka, ACCA_FR, ACCA DipIFR s certifikátem lektora, diplomy ICFM z IFRS, manažerského účetnictví, interního auditu, finančního managementu (Institut certifikovaných finančních manažerů (Velká Británie)), CAP, TOR-35-IFRS-Professional, vítěz soutěže ICB LUCA Awards 2023 v kategorii „Příspěvek k rozvoji IFRS na Ukrajině“, doktor ekonomických věd, profesor, odborník s praktickými zkušenostmi a poradce v oblasti IFRS s více než 20 lety praxe.

Recenze

Průměrné hodnocení

0
(0 hodnocení)

Podrobné hodnocení

0
0
0
0
0
Cena 1,600.00
Přednášející Elena Kharlamova
Délka trvání 3+ години
Posluchači 54 слухачів
Datum Záznam přenosu je již k dispozici

Zpětná vazba