Рада з МСФЗ продовжує обговорення практики застосування МСФЗ 13 “Оцінка справедливої вартості”

500Нагадаємо, що МСФЗ 13 визначає справедливу вартість як ціну, яка була б отримана за продаж активу, або сплачена за передачу зобов’язання у звичайній операції між учасниками ринку на дату оцінки. Цей стандарт застосовується саме у тих випадках, коли інший МСФЗ вимагає або дозволяє складати оцінки справедливої вартості або розкривати інформацію про оцінки справедливої вартості. Стандарт був опублікований у травні 2011 року і набув чинності з 1 січня 2013 року.

Основні питання для обговорення – чи відповідає стандарт та закладені в ньому механізми заявленій у самому стандарті меті та як застосування стандарту впливає на інвесторів, компанії та аудиторів? Результатом обговорення має стати виявлення проблемних сфер МСФЗ 13, які можуть призвести до непослідовного застосування вимог щодо оцінок справедливої вартості.

Раніше Рада з МСФЗ  вже визначила пріоритетні напрями для подальшого аналізу практики застосування МСФЗ 13 і зараз оголосила про запит інформації щодо:

  • розкриття інформації про оцінки справедливої вартості;
  • додаткової інформації про оцінку інвестицій в дочірні компанії, спільні підприємства та асоційовані компанії, цінні папери яких мають котирування, за справедливою вартістю;
  • застосування понять найкращого і найбільш ефективного використання при оцінці справедливої вартості нефінансових активів;
  • застосування судження.

Крім цього дискусійним залишається питання необхідності розробки керівництва з оцінки справедливої вартості біологічних активів і дольових інструментів, які не мають котирувань. На думку сторонніх експертів керівництво з оцінки справедливої вартості  дольових інструментів, які не мають котирувань, було б дуже корисним для укладачів фінансової МСФЗ-звітності.

Обговорення триватиме до 22 вересня 2017 року.

Хотите быть всегда в курсе МСФО-новостей?

Ваше имя (обязательно)

Ваш E-Mail (обязательно)

Обсуждение закрыто.