Питання ринковості стосується усіх: і МСФЗ-шників, і П(С)БО-шників. І тих, що дають/беруть позики всередині групи, і тих, що отримують кредити та розміщують депозит у банках. Як відрізнити ринкові умови від неринкових, і чим буде відрізнятися облік за ними – це потрібно знати для правильного ведення обліку фінансових інструментів. Тема вебінару буде актуальною також для компаній, які мають в своєму балансі довгострокову дебіторську або кредиторську заборгованість.
Останніми роками податківці при перевірках звертають особливу увагу на правильність оцінки кредитів та позик в балансі. Чимало таких справ розглядається в судах та загрожує компаніям значними штрафними санкціями.
Але, як показує наш досвід і практика, компанії часто обліковують фінансові інструменти за їх номінальною вартістю, що не відповідає вимогам МСФЗ 9 “Фінансові інструменти”. Це також не відповідає вимогам П(С)БО в частині обліку довгострокових фінансових інструментів. Відсутні методики визначення ринковості кредитів та позик та розрахунку їх справедливої вартості.
Це потребує від Вас значних витрат часу та зусиль, не завжди гарантує відповідність вимогам МСФЗ або П(С)БО та може призвести до суперечок з податківцями та аудиторами.
Ми готові поділитися з Вами багаторічним досвідом формування облікової політики в частині обліку фінансових інструментів та методик оцінки їх справедливої вартості, а також рекомендаціями щодо вибору ставки дисконтування та розрахунковим апаратом для визначення справедливої вартості.
Ви отримаєте методологією оцінки справедливої вартості фінансових інструментів при первісному визнанні, а лектор поділиться своїми знаннями в частині подальшого обліку фінансових інструментів на ринкових та не ринкових умовах. Ці знання стануть Вам у нагоді при підготовці облікової політики та нададуть впевненості в обговоренні цих питань з податківцями та аудиторами.
На вебінарі Ольга Значкова відповість на питання:
✅ Як повинні оцінюватися фінансові інструменти при первісному визнанні;
✅ Як обліковувати комісії, нотаріальні та інші витрати
✅ Як зрозуміти, чи є умови за кредитом/позикою ринковими
✅ Як визначити справедливу вартість фінансового інструменту на ринкових та неринкових умовах
✅ Що таке «Прибутки/збитки першого дня» та як вони мають відображатися в обліку – по операціях з акціонерами та по операціях з іншими сторонами
✅ Подальший облік дисконтів та премій за кредитами
✅ ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів на ринкових умовах
✅ ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів на неринкових умовах – кредит від непов’язаної особи
✅ ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів на неринкових умовах – кредит від акціонера.
Зручність оплати.
Оплатіть зручним способом (платіжною картою VISA або MasterCard, Приват 24, за реквізитами чи рахунком).
Гарантії.
Ми гарантуємо повернення платежу у разі Вашої відмови в участі у заході не менш як за 24 години до його початку або надання запису в інший зручний для вас час.
600 грн.
Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.