АМСФЗ

Вебінарні програми у зручний час 24/7!

Ринковість та неринковість фінансових інструментів: як розпізнати та облікувати

Питання ринковості стосується усіх: і МСФЗ-шників, і П(С)БО-шників. І тих, що дають/беруть позики всередині групи, і тих, що отримують кредити та розміщують депозит у банках. Як відрізнити ринкові умови від неринкових, і чим буде відрізнятися облік за ними – це потрібно знати для правильного ведення обліку фінансових інструментів. Тема вебінару буде актуальною також для компаній, які мають в своєму балансі довгострокову дебіторську або кредиторську заборгованість.

Останніми роками податківці при перевірках звертають особливу увагу на правильність оцінки кредитів та позик в балансі. Чимало таких справ розглядається в судах та загрожує компаніям значними штрафними санкціями.

Але, як показує наш досвід і практика, компанії часто обліковують фінансові інструменти за їх номінальною вартістю, що не відповідає вимогам МСФЗ 9 “Фінансові інструменти”. Це також не відповідає вимогам П(С)БО в частині обліку довгострокових фінансових інструментів. Відсутні методики визначення ринковості кредитів та позик та розрахунку їх справедливої вартості.

Це потребує від Вас значних витрат часу та зусиль, не завжди гарантує відповідність вимогам МСФЗ або П(С)БО та може призвести до суперечок з податківцями та аудиторами.

Ми готові поділитися з Вами багаторічним досвідом формування облікової політики в частині обліку фінансових інструментів та методик оцінки їх справедливої вартості, а також рекомендаціями щодо вибору ставки дисконтування та розрахунковим апаратом для визначення справедливої вартості.

Ви отримаєте методологією оцінки справедливої вартості фінансових інструментів при первісному визнанні, а лектор поділиться своїми знаннями в частині подальшого обліку фінансових інструментів на ринкових та не ринкових умовах. Ці знання стануть Вам у нагоді при підготовці облікової політики та нададуть впевненості в обговоренні цих питань з податківцями та аудиторами.

Ваші ключові переваги участі у вебінарі:

  • ✅  1,5+ години якісного контенту і тільки про головне про відмінності в обліку фінансових інструментів на ринкових та неринкових умовах
    ✅  приклади визначення справедливої вартості за кредитами та позиками на ринкових та неринкових умовах
    ✅  практичні рекомендації щодо розробки внутрішніх нормативних документів з визначення справедливої вартості фінансових інструментів при первісному визнанні та щодо подальшого обліку
    ✅ авторські роздаткові матеріали у вигляді логічних схем, що полегшують сприйняття матеріалу, в електронному форматі.
  •  
  • БОНУС всім учасникам – надання безкоштовного доступу до спеціалізованого програмного забезпечення IFRS Solution протягом тижня. У Вас буде можливість здійснити автоматичні розрахунки справедливої вартості Ваших фінансових інструментів та сум амортизації дисконтів/премій протягом усього терміну дії інструменту.

В програмі вебінару:

На вебінарі Ольга Значкова відповість на питання:

✅  Як повинні оцінюватися фінансові інструменти при первісному визнанні;
✅  Як обліковувати комісії, нотаріальні та інші витрати
✅  Як зрозуміти, чи є умови за кредитом/позикою ринковими
✅  Як визначити справедливу вартість фінансового інструменту на ринкових та неринкових умовах
✅  Що таке «Прибутки/збитки першого дня» та як вони мають відображатися в обліку – по операціях з акціонерами та по операціях з іншими сторонами
✅  Подальший облік дисконтів та премій за кредитами
✅  ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів на ринкових умовах
✅  ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів на неринкових умовах – кредит від непов’язаної особи
✅  ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів на неринкових умовах – кредит від акціонера.

Сертифікат

Сертифікат про участь на 3 академічні години

Зручність оплати. 

Сплатіть зручним способом (платіжною карткою VISA або MasterCard, Приват24, за реквізитами або по рахунку)

Вебінар

Ринковість та неринковість фінансових інструментів: як розпізнати та облікувати

600 грн.

Лектор

Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.

Отримати запис вебінару

Ринковість та неринковість фінансових інструментів: як розпізнати та облікувати