Рада з МСФЗ: основні пріоритети в роботі до 2026 року

Перший крок до визначення основних пріоритетів Рада з МСФЗ (Рада з міжнародних стандартів фінансової звітності) вже зробила. Почався старт публічних консультацій (Third Agenda Consultation – третя консультація в історії Ради МСФЗ, на якій всі зможуть висловитися щодо пріоритетних напрямків роботи на найближчі п’ять років.

Рада з МСФЗ зацікавлена правильно вибрати стратегічні напрямки роботи та збалансувати їх. Було визначено два основних напрямки роботи: розробка “IFRS for SMEs” (МСФЗ для малих і середніх підприємств) і цифрова звітність (“Таксономія МСФЗ” і все, що з нею пов’язано).
При цьому розробники стандартів також хочуть знати, які проблеми з МСФЗ-звітністю сьогодні мають найвищий пріоритет і потребують вирішення. Відзначається, що певну частину ресурсів все одно доведеться направити на завершення активних проектів і вивчення практичної ефективності декількох стандартів (PIR). На основі визначених проблемних тем були зроблені приблизні оцінки того, скільки часу і ресурсів може зайняти той чи інший проект при припущенні про незмінність ресурсного потенціалу IASB в період до 2026 року.