Рада з міжнародних стандартів сталого розвитку: місія, структура управління, склад

📋Проголошена нова Рада з міжнародних стандартів сталого розвитку ISSB (*) буде займатися розробкою концептуальної основи для високоякісних стандартів та вимог до розкриття інформації у сфері сталого розвитку для задоволення інформаційних потреб інвесторів.

📍Місією Ради з міжнародних стандартів сталого розвитку є забезпечення порівняності звітності компаній з різних країн та допомога у спрямуванні інвестицій та капіталів у довгостроковий стійкий бізнес. Стандарти будуть називатися Міжнародні стандарти розкриття інформації у фінансовій звітності про сталий розвиток (IFRS Sustainability Disclosure Standards).

Новостворена Рада буде засідати разом із Радою з МСФЗ та буде підконтрольна Фонду МСФЗ.

📌До червня 2022 року Фонд МСФЗ об’єднає свої ресурси з Радою зі стандартів розкриття інформації про клімат CDSB (**) та Організацією зі звітності про вартість компанії VRF(***).

До складу нової ради будуть входити 14 фахівців, голова та віце-голова. Щоб стати членом Ради кандидат повинен мати професійну компетентність та відповідний досвід. До Ради увійдуть три спеціалісти з Азії та Океанії, три з Європи, три з Північної та Південної Америки, один з Африки та чотири спеціалісти з інших регіонів.

Головний офіс нової ради буде розташований у Франкфурті, а в кожному з регіонів створять свої регіональні центри.

☝Нагадаємо, у березні 2021 року Фонд МСФЗ створив Робочу групу з технічної готовності TRWG(****), щоб запустити діяльність нової Ради. До складу робочої групи увійшли Рада зі стандартів розкриття інформації про клімат, Організація зі звітності про вартість компанії, Рада МСБО та Всесвітній економічний форум WEF (*****). Нещодавно ця робоча група опублікувала два зразки документів:

🔹вимоги до розкриття інформації, пов’язаної з кліматом. Зразок документу складається з двох додатків, які містять визначення термінів та вимоги до розкриття з розбивкою по секторах та галузях;

🔹загальні вимоги щодо розкриття фінансової інформації, пов’язаної зі стійким розвитком. Цей документ містить чотири додатки, до складу якого входять:

1) визначення термінів;
2) фінансовий звіт загального призначення, який включає фінансову інформацію, що відноситься до сталого розвитку;
3) посібник з визначення суттєвості;
4) якісні характеристики корисної фінансової інформації, пов’язаної зі стійким розвитком.

 

(*) ISSB – International Sustainability Standards Board (Рада з міжнародних стандартів сталого розвитку)

(**) CDSB – Climate Disclosure Standards Board (Рада зі стандартів розкриття інформації про клімат)

(***) VRF – Value Reporting Foundation (Організація зі звітності про вартість компанії)

(****) TRWG – Technical Readiness Working Group (Робоча група з технічної готовності)

(*****) WEF – World Economic Forum (Всесвітній економічний форум)