PS (Practice Statement) 1 “Коментарі керівництва”: чого чекати в 2021 році?

🤔Раніше ми вже писали про очікувані оновлення PS       (Practice Statement) 1 “Коментарі керівництва”👉http://amsfo.com.ua/e/ochikuvane-onovlennia-ps-practice-statement-1-komentari-kerivnytstva/. Цього разу розглянемо які ж зміни по суті очікуються.

📜Відтак, коментарі керівництва не відносяться до фінансової МСФЗ-звітності, тож мають пояснювати яка саме концептуальна основа використана для фінансової звітності.

📌Коментарі керівництва повинні містити вказівку того, як отримати доступ до фінансової звітності, на якій вони засновані. Користувачі (а вони ті ж, що і для фінзвітності) повинні мати можливість чітко ідентифікувати – де фінансова звітність, а де коментарі керівництва. Незважаючи, що коментарі не є фінансовою звітністю, в них також використовуватиметься концепція суттєвості у традиційному її розумінні. По структурі ми очікуємо побачити ключові питання щодо бізнес-моделі; управлінської стратегії; ресурсів і бізнес-відносин; ризиків; факторів і трендів в діловому оточенні та фінансові результати і фінансовий стан.

📍На думку експертів коментарі керівництва, за очікуваннями, будуть включати в себе більше нефінансової і прогнозної інформації, більше обговорень і загальної аналітики, ніж це можна відшукати в традиційній фінансової звітності і це означає більше можливостей для інвесторів і кредиторів спрогнозувати майбутні грошові потоки.
Дуже важливо, що коментарі керівництва мають показати здатність компанії створювати вартість, яка ґрунтується на майбутніх грошових потоках, при чому в довгостроковій перспективі (бо в короткостроковій перспективі така діяльність може бути збитковою, оскільки пов’язана з відтоком ресурсів, вкладеннями в технології наприклад) і з точки зору користувачів.
Користувачам дуже цікаво розуміти, які ключові показники ефективності відслідковує менеджмент, тож їх розкриття суттєво доповнить коментарі керівництва і підвищить їх корисність.

🙌Далі буде…