АМСФЗ

Вебінарні програми у зручний час 24/7!

Вебінар у запису!

Процентні доходи та витрати за фінінструментами в МСФЗ та ПСБО: як не помилитися в розрахунках і обліку

Кредити, депозити, кредитні лінії, овердрафти та позики – ці фінансові інструменти є майже у кожної компанії.

МСФЗ 9 та ПСБО 13 вимагає застосування ефективної ставки відсотку при нарахуванні процентних доходів та витрат за ними. Що таке ефективна ставка, чим вона відрізняється від номінальної, які комісії та інші платежі, пов’язані з виникненням фінансового інструменту, слід враховувати при розрахунку ефективної ставки – це потрібно знати для правильного обліку процентних доходів та витрат в обліку за МСФЗ та ПСБО.

Крім того, П(С)БО, на відміну від МСФЗ, в цьому питанні не настільки деталізовані, отже, конкретні правила нарахування процентних доходів та витрат компанія має визначати обліковою політикою. І знання вимог МСФЗ 9 можуть суттєво допомогти також і бухгалтерам, які ведуть облік за ПСБО, при розробці облікової політики щодо процентних доходів та витрат.

Чи все так просто в обліку процентних доходів і витрат? В теорії нібито так, а ось на практиці виникають випадки, коли компанії припускаються помилок навіть при нарахування процентних витрат за номінальною ставкою. Наприклад, відносять на витрати періоду суму процентів, сплачених банку у звітному місяці, у той час як частина цієї суми насправді належить до іншого періоду. Ще одна поширена помилка – віднесення одразу на витрати суму сплачених комісій за отримання кредиту. А відтак ці помилки можуть привести до некоректного відображення в фінансових доходів та фінансових витрат, негативно вплинути на фінансовий результат і оподаткування та привести до штрафних санкцій. 

Будь-які порушення у формуванні процентних доходів і витрат можуть суттєво впливати на фінансовий результат, в тому числі і до оподаткування та суми податку на прибуток. Це потребує від Вас ретельного ставлення до вибору облікових політик в частині формування процентних доходів і витрат, обліку фінансових інструментів, їх оцінки на кожну звітну дату, а значить і немалих витрат часу та зусиль, і  не завжди гарантує відповідність вимогам МСФЗ або ПСБО та може призвести до суперечок з податківцями та аудиторами.  

Ми готові поділитися з Вами багаторічним досвідом та трьома методиками нарахування відсотків за номінальною ставкою, які застосовуються українськими банками, щоб Ви могли побудувати розрахунки згідно з умовами договору, та надати практичні рекомендації щодо формування облікової політики в частині обліку комісій за різними видами кредитів (разові кредити з фіксованою та з плаваючою ставкою, овердрафти, відновлювальні та не відновлювальні кредитні лінії) та депозитів.

Ми для Вас

 • – проаналізували вимоги МСФЗ та П(С)БО в частині обліку процентів за фінансовими інструментами,
 • – систематизували методики нарахування процентів,
 • – узагальнили рекомендації щодо побудови облікової політики за комісіями банку,
 • – розробили точні алгоритми розрахунків, які можна застосовувати на практиці для розрахунків процентів із застосуванням ефективної ставки (з врахуванням видач/погашень у будь-який день місяця),
 • – підготували зразки розрахунків процентів та типові схеми бухгалтерських проведень, які виникають за фінансовими інструментами різних видів.

Кому буде корисний цей вебінар:

Вебінар буде цікавий і корисний головним бухгалтерам, бухгалтерам, внутрішнім аудиторам, фінансовим директорам, працівникам аудиторських компаній.

Ваші ключові переваги участі у вебінарі:

 • ✅ 1,5+ години якісного контенту і тільки про головне про облік процентних доходів та витрат
 • ✅ приклади розрахунку процентів за номінальною ставкою залежно від договірних умов
 • ✅ практичні рекомендації щодо розробки внутрішніх нормативних документів з обліку фінансових інструментів
 • ✅ авторські роздаткові матеріали у вигляді логічних схем, що полегшують сприйняття матеріалу, в електронному форматі
 • ✅ БОНУСможливість виконати розрахунки процентних доходів або витрат за Вашими фінансовими інструментами за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення

В програмі вебінару:

 • ✅ Як нараховувати проценти по номінальній ставці – 3 методи нарахування процентів
 • ✅ Що таке ефективна процентна ставка, чим вона відрізняється від номінальної ставки та як розраховується
 • ✅ Які комісії та інші платежі, пов’язані з ініціюванням фінансового інструменту, слід відносити на доходи чи витрати одразу, а які – протягом терміну дії кредитів, позик та депозитів
 • ✅ Як нараховуються проценти із застосуванням ефективної ставки
 • ✅ В чому специфіка нарахування процентних витрат з кредитними лініями та овердрафтами
 • ✅ Особливості амортизації комісій за кредитами з плаваючою ставкою
 • ✅ ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів за разовим кредитом
 • ✅ ПРИКЛАД розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів за невідновлювальною кредитною лінією
 • ✅ ПРИКЛАД  розрахунку та бухгалтерських проведень для фінансових інструментів за відновлювальною кредитною лінією

Шкода, що Ви не отримаєте готові приклади з розрахунками, бухгалтерськими проведеннями та практичні рекомендації від експерта-практика щодо розрахунку процентних доходів і витрат, а також Вам не достанеться БОНУС у вигляді можливості власноручно зробити розрахунки у спеціалізованому програмному забезпеченні, якщо не приєднаєтесь до вебінару-практикуму “Процентні доходи та витрати за фінінструментами в МСФЗ та ПСБО: як не помилитися в розрахунках і обліку”.

Сертифікат

Сертифікат про участь на 2 академічні години

Зручність оплати. 

Сплатіть зручним способом (платіжною карткою VISA або MasterCard, Приват24, за реквізитами або по рахунку)

Вебінар

запис трансляції

Процентні доходи та витрати за фінінструментами в МСФЗ та ПСБО: як не помилитися в розрахунках і обліку

700 грн.

Лектор

Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.

Отримати запис вебінару

Процентні доходи та витрати за фінінструментами в МСФЗ та ПСБО: як не помилитися в розрахунках і обліку!