Кредити, депозити, кредитні лінії, овердрафти та позики – ці фінансові інструменти є майже у кожної компанії.
МСФЗ 9 та ПСБО 13 вимагає застосування ефективної ставки відсотку при нарахуванні процентних доходів та витрат за ними. Що таке ефективна ставка, чим вона відрізняється від номінальної, які комісії та інші платежі, пов’язані з виникненням фінансового інструменту, слід враховувати при розрахунку ефективної ставки – це потрібно знати для правильного обліку процентних доходів та витрат в обліку за МСФЗ та ПСБО.
Крім того, П(С)БО, на відміну від МСФЗ, в цьому питанні не настільки деталізовані, отже, конкретні правила нарахування процентних доходів та витрат компанія має визначати обліковою політикою. І знання вимог МСФЗ 9 можуть суттєво допомогти також і бухгалтерам, які ведуть облік за ПСБО, при розробці облікової політики щодо процентних доходів та витрат.
Чи все так просто в обліку процентних доходів і витрат? В теорії нібито так, а ось на практиці виникають випадки, коли компанії припускаються помилок навіть при нарахування процентних витрат за номінальною ставкою. Наприклад, відносять на витрати періоду суму процентів, сплачених банку у звітному місяці, у той час як частина цієї суми насправді належить до іншого періоду. Ще одна поширена помилка – віднесення одразу на витрати суму сплачених комісій за отримання кредиту. А відтак ці помилки можуть привести до некоректного відображення в фінансових доходів та фінансових витрат, негативно вплинути на фінансовий результат і оподаткування та привести до штрафних санкцій.
Будь-які порушення у формуванні процентних доходів і витрат можуть суттєво впливати на фінансовий результат, в тому числі і до оподаткування та суми податку на прибуток. Це потребує від Вас ретельного ставлення до вибору облікових політик в частині формування процентних доходів і витрат, обліку фінансових інструментів, їх оцінки на кожну звітну дату, а значить і немалих витрат часу та зусиль, і не завжди гарантує відповідність вимогам МСФЗ або ПСБО та може призвести до суперечок з податківцями та аудиторами.
Ми готові поділитися з Вами багаторічним досвідом та трьома методиками нарахування відсотків за номінальною ставкою, які застосовуються українськими банками, щоб Ви могли побудувати розрахунки згідно з умовами договору, та надати практичні рекомендації щодо формування облікової політики в частині обліку комісій за різними видами кредитів (разові кредити з фіксованою та з плаваючою ставкою, овердрафти, відновлювальні та не відновлювальні кредитні лінії) та депозитів.
Ми для Вас
Вебінар буде цікавий і корисний головним бухгалтерам, бухгалтерам, внутрішнім аудиторам, фінансовим директорам, працівникам аудиторських компаній.
Шкода, що Ви не отримаєте готові приклади з розрахунками, бухгалтерськими проведеннями та практичні рекомендації від експерта-практика щодо розрахунку процентних доходів і витрат, а також Вам не достанеться БОНУС у вигляді можливості власноручно зробити розрахунки у спеціалізованому програмному забезпеченні, якщо не приєднаєтесь до вебінару-практикуму “Процентні доходи та витрати за фінінструментами в МСФЗ та ПСБО: як не помилитися в розрахунках і обліку”.
Зручність оплати.
Оплатіть зручним способом (платіжною картою VISA або MasterCard, Приват 24, за реквізитами чи рахунком).
Гарантії.
Ми гарантуємо повернення платежу у разі Вашої відмови в участі у заході не менш як за 24 години до його початку або надання запису в інший зручний для вас час.
700 грн.
Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.