АМСФЗ

Вебінарні програми у зручний час 24/7!

Вебінар у запису!

Похідні фінансові інструменти: настав час розібратись!

У червні прийнято новий Закон «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», яким визначено поняття деривативного контракту, їх класифікацію та механізми їх укладання. Тож очікуємо появу нових об’єктів, методика обліку яких є ще не всім знайомою. Окрім того, в деяких випадках звичайні господарські договори можуть містити вбудовані похідні інструменти (деривативи).

Якщо Ви вважаєте, що похідні фінансові інструменти – це тільки деривативні контракти, то це не зовсім правильно. Бо окремі пункти звичайного договору про купівлю-продаж або оренду теж можуть бути похідними фінансовими інструментами з точки зору МСФЗ та П(С)БО.  Від того, чи зможете Ви розпізнати похідні фінансові інструменти, залежить їх подальша доля в бухгалтерському обліку.

Ми іноді навіть не здогадуємося, де нас можуть підстерігати похідні фінансові інструменти! Адже ми зчаста не знаємо що це таке і як воно виглядає ))) Тому не можемо вчасно їх розпізнати, а це ризики порушення методики обліку і формування фінансового результату та об’єкту оподаткування.

Щоб коректно побудувати бухгалтерський облік похідних інструментів (деривативів), необхідно розуміти вимоги МСФЗ та П(С)БО щодо  їх визнання, оцінки та подання у фінансовій звітності.

Ми готові заощадити Ваш час, звільнивши від читання нормативних документів, і надати стислий огляд Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки» та основних вимог  МСФЗ 9 в частині похідних інструментів, поділитися з Вами своїм досвідом в частині ідентифікації, оцінки та подання у звітності похідних фінансових інструментів та вибору найбільш відповідної та оптимальної методики їх обліку. Ці знання обов’язково стануть Вам у нагоді при підготовці облікової політики та нададуть впевненості в обговоренні цих питань з Податковою інспекцією та аудиторами. Тож, щоб навчитися виявляти та обліковувати похідні фінансові інструменти, приєднуйтесь 9 жовтня об 11:00 до ексклюзивного вебінару Ольги Значкової  “Похідні фінансові інструменти: настав час розібратись!”

Кому буде корисний цей вебінар:

Вебінар буде цікавий і корисний головним бухгалтерам, бухгалтерам, зовнішнім та внутрішнім аудиторам, фінансовим директорам та менеджерам, представникам фінансових компаній, фахівцям з цінних паперів та саме Вам, якщо Ви прагнете підвищення компетентні та професійного статусу!

Ваші ключові переваги участі у вебінарі:

 • ✅ 1,5+ години якісного контенту і тільки про головне про визначення та облік похідних фінансових інструментів
 • ✅ практичні приклади обліку похідних фінансових інструментів
 • ✅ блок-схеми для визначення методики обліку похідних фінансових інструментів, що полегшують сприйняття матеріалу, в електронному форматі
 • ✅ практичні рекомендації щодо розробки облікової політики за похідними фінансовими інструментами
 • ✅ роздатковий матеріал з прикладами і рішеннями в електронному форматі

В програмі вебінару:

На вебінарі Ольга Значкова відповість на питання

 • ✅ Що таке «деривативні контракти» у значенні Закону України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», які існують їх види та як класифікуються?
 • ✅ Як ідентифікувати похідні фінансові інструменти згідно з визначенням МСФЗ 9 та ПСБО 13;
 • ✅ Як виявити «вбудований похідний інструмент»?
 • ✅ Коли вбудовані похідні інструменти повинні відокремлюватися, а коли – ні?
 • ✅ В чому полягає методика обліку похідних фінансових інструментів (на прикладах) – форварди, валютні компоненти договорів оренди?
 • ✅ Як здійснюється облік за справедливою вартістю з переоцінкою через прибутки та збитки?
 • ✅ Коротко про хеджування, чим воно відрізняється від обліку за справедливою вартістю і як впливає на фінансовий результат та оподаткування?

На вебінарі ми розглянемо практичні приклади обліку похідних фінансових інструментів.

Наприклад, компанія укладає контракт на продаж збіжжя за 10 млн евро. Поставка і оплата будуть здійснені через 6 місяців.

Одночасно компанія укладає 6-місячний форвардний контракт на продаж 10 млн.євро за наперед встановленим курсом 35 грн. Чи має щось з’явитися в бухгалтерському обліку протягом цих 6 місяців? Якщо так, то що саме?

І ще цікаве питання – компанія укладає договір оренди терміном на 3 роки. Орендні платежі складають 1000 дол. США і сплачуються у гривнях  за офіційним курсом НБУ на дату сплати. Так це все просто, скажете Ви. А якщо орендні платежі складають в еквіваленті 1000 дол. США і сплачуються у гривнях: за офіційним курсом НБУ на дату сплати (якщо курс на дату сплати є більшим, ніж 26.6412), інакше – за курсом 26.6412?

Реєструйтеся сьогодні – зробіть крок до професійної майстерності  разом з Ольгою Значковою

Сертифікат

Сертифікат про участь на 3 академічні години

Зручність оплати. 

Сплатіть зручним способом (платіжною карткою VISA або MasterCard, Приват24, за реквізитами або по рахунку)

Вебінар

запис трансляції

Похідні фінансові інструменти: настав час розібратись!

700 грн.

Лектор

Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.

Отримати запис вебінару

Похідні фінансові інструменти: настав час розібратись!