Подання у фінансовій МСФЗ-звітності витрат, пов’язаних із COVID-19: кейс-4 від ESMA

Професійні новини / Усі новини

Подання у фінансовій МСФЗ-звітності витрат, пов’язаних із COVID-19: кейс-4 від ESMA

Продовжуємо огляд кейсів від Європейської організації з цінних паперів і ринків (ESMA) щодо виявлених недоліків в МСФЗ-звітності. Раніше ми розглядали питання визнання оренди, періоду амортизації витрат на демонтаж орендних активів, методи створення резерву очікуваних кредитних збитків. Сьогодні у фокусі нашої уваги – подання у фінансовій МСФЗ-звітності ковідних витрат.

Одна з європейських компаній у своїй проміжній фінансовій звітності представила витрати, пов’язані з COVID-19, як статті, що не повторюються, тобто одноразові, і показала їх у складі інших витрат (тобто поза операційною діяльністю). Надзвичайними їх назвати не могли, бо є пряма заборона подання будь-яких витрат як надзвичайних. Компанія класифікувала такі витрати, як виняткові премії працівникам, витрати на логістику, включаючи прибирання, дезінфекцію та інші захисні заходи для працівників, що становить близько чверті його операційного прибутку, як одноразові статті. На думку керівництва цієї компанії витрати та бонуси, пов’язані з COVID-19, відповідають визначенню нерегулярних доходів або витрат, оскільки вони є результатом подій або операцій, які не мають відношення до звичайної діяльності компанії з огляду на їх характер, частоту та суттєвість.

Європейська організація з цінних паперів і ринків (ESMA) не погодилась з поданням витрат, пов’язаних із COVID-19, як одноразових статей, оскільки це не забезпечило справедливого, послідовного та релевантного подання інформації, як того вимагають параграфи 17, 45 та 46 МСБО 1 «Подання фінансової звітності». Тому ESMA вимагала від компанії представити ці витрати у складі операційних витрат.

Які аргументи навела в цій ситуації Європейська організація з цінних паперів і ринків (ESMA)?

Відповідно до пункту 17 (b) МСБО 1, достовірне подання вимагає від суб’єкта господарювання подання інформації, включаючи облікову політику, таким чином, щоб вона надавала відповідну, надійну, порівнянну та зрозумілу інформацію. Крім того, у пункті 46 МСБО 1 зазначено, що суб’єкт господарювання змінює подання своєї фінансової звітності лише в тому випадку, якщо зміна подання надає інформацію, яка є достовірною та більш актуальною для користувачів фінансової звітності, і переглянута структура, ймовірно, буде застосовуватися і надалі, так що порівнянність не порушуватиметься.

Далі буде…

Якщо Вам цікава тема подання фінансової звітності, рекомендуємо наш свіженький онлайн-курс “МСФЗ-звітність: основи професійної практики” http://amsfo.com.ua/course/msfz-zvitnist-osnovy/

Залиште Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.