Переклад офіційної версії МСФЗ на сайті Міністерства фінансів: кардинальні зміни

Шановні колеги, хто працює з МСФЗ! Зверніть увагу, що на сайті Міністерства фінансів станом на ранок 16.06.2021 відсутня актуальна версія МСФЗ!

Нагадаємо, що відповідно до ст. 121 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» для складання фінансової звітності застосовуються міжнародні стандарти, які викладені державною мовою та офіційно оприлюднені на веб-сторінці Міністерства фінансів України.

До сьогоднішнього дня на сайті МФУ було оприлюднено МСФЗ в версії 2020 року, які регулярно оновлювалися і актуалізувалися. На момент підготовки матеріалу ця сторінка відсутня, на жаль. Вона була доступна за посиланням https://mof.gov.ua/uk/mizhnarodni-standarti-finansovoi-zvitnosti  Надаємо посилання на той випадок, якщо ця сторінка буде разблокована.

На 16.06.2021 за посиланням https://mof.gov.ua/uk/307-international_financial_reporting_standards_archive доступний переклад МСФЗ 2016 року, хоча на вказаній сторінці розміщено 11 документів 2017 року, 60 документів 2018 року і 1 документ 2020 року. Тобто, це і не версія 2016 року, і не актуальна версія МСФЗ.

Водночас з’явилася сторінка «Переклад міжнародних стандартів фінансової звітності 2021 року (доповнюється)», яка доступна за посиланням https://mof.gov.ua/uk/msfz На цій сторінці поки що розміщено лише 2 документи – МСФЗ 16 «Оренда» і МСФЗ 16 «Поступки з оренди, пов’язані з пандемією «covid-19», для орендарів після 30 червня 2021 року». У цьому розділі будуть розміщуватися переклади  МСФЗ 2021 року з повної версії МСФЗ 2021 після їх актуалізації, погодження Радою з МСФЗ при Мінфіні та схвалення Фондом МСФЗ (м. Лондон, Велика Британія). Як швидко буде оновлюватися ця сторінка – побачимо. Але на момент підготовки цього матеріалу у нас відсутня офіційна актуальна версія МСФЗ, яка може застосовуватися для складання МСФЗ-звітності. Адже компанії вже застосовували більш нову версію, ніж зараз є оприлюдненою.

Нагадаємо, що остання актуалізація МСФЗ на сайті Міністерства фінансів відбулася 29 березня 2021 року. Якщо Ви собі не зберегли останню версію МСФЗ-2021, можете скачати збірку МСФЗ  за посиланням http://amsfo.com.ua/e/zbirka-msfz/