Новий очільник Ради з МСБО: професійне та особисте

🗓З 1 липня 2021 року Раду з МСБО очолює Андреас Баркоу. В минулому – Президент Комітету зі стандартів фінансової звітності Німеччини і член правління Європейської консультативної групи з фінансової звітності (EFRAG). Навіть з цього стає очевидним, що він зсередини розуміє проблеми національних розробників стандартів та їх взаємовідносин із Радою з МСБО і регламенти розробки МСФЗ, бо EFRAG є активним учасником обговорень МСФЗ на стадії їх прийняття. Андреас Баркоу брав активну участь в роботі Ради з МСБО вже багато років, тому його адаптація на посаді має бути досить швидка.

🤔Які пріоритети бачить Андреас Баркоу? Передусім, підтримка актуальності стандартів у мінливому середовищі, цифровізація фінансової звітності, орієнтація на глобальні тренди (стійкість, кліматичні розкриття, внутрішньозгенерований інтелектуальний капітал), послугоорієнтованість економіки (яка переважає товароорієнтованість). Це, що стосується стратегічних аспектів. В тактичному плані Андреас Баркоу свої задачі вбачає в продовженні формування довіри до МСФЗ, підвищенні гнучкості Ради з МСБО і удосконалені зовнішніх комунікацій зі стейкхолдерами.

Серед стандартів найбільш улюблені ті, що стосуються фінансових інструментів, оскільки його докторська дисертація присвячена була саме цьому об’єкту обліку і звітності. Це передрікає, що в цьому напрямку продовжиться активна робота.

А щодо особистого – любить подорожі і співає з дружиною в церковному хорі))) Поки що Андреас не впевнений, що останнє захоплення він зможе поєднувати з новою посадою, а щодо подорожей, то настане час, коли будуть зняті ковідні обмеження і подорожі знову повернуться у звичайне життя.

🙌Що ж, починаємо новий відлік, слідкуємо за роботою Ради з МСБО під керівництвом нового очільника Андреаса Баркоу.