Коментар EFRAG щодо поліпшення стандарту IAS 21 “Вплив змін валютних курсів”

🗓У квітні ми вже писали про те, що IASB (Рада з питань міжнародних стандартів бухгалтерського обліку) опублікувала проект документу “Відсутність обмінності (Запропоновані зміни до МСБО 21)”, який містив пропозиції щодо визначення курсу у випадках, якщо відсутня можливість обміну валюти.

📍А зараз хочемо детальніше розповісти, що EFRAG (Європейська консультативна група з фінансової звітності) вже поділилася попереднім варіантом свого листа з коментарями на адресу IASB з приводу запропонованих 21 квітня 2021 р змін до стандарту IAS 21 “Вплив змін валютних курсів”.

Відтак, що розробники МСФЗ намагаються усунути в IAS 21 “Вплив змін валютних курсів” суттєву прогалину щодо перманентної відсутності можливості конвертації валюти операції у валюту подання.

📜У своєму листі EFRAG висловилася у підтримку запропонованих IASB принципів підготовки звітності в ситуаціях, коли можливість здійснення обміну валюти обмежена. На думку EFRAG досить вдалим рішенням є те, що IASB не планує прописувати в стандарті жодної конкретної моделі оцінки обмінного курсу в разі відсутності спостережуваних альтернатив, адже це нехарактерно для міжнародних стандартів фінансової звітності.

Водночас, EFRAG вважає, що корисним могло б стати пояснення ілюстративних прикладів, які б показали, як проводити оцінку обмінних курсів на практиці.

📌До листа-коментаря також включені питання вже до європейських укладачів звітності з проханням надати зворотній зв’язок щодо існуючих практик, тобто як діють європейські компнаії зараз. Саме на підставі очікуваних відгуків буде сформований фінальний варіант листа-коментаря EFRAG, який і буде надісланий до IASB. Нагадаємо, що публічне обговорення документу “Відсутність обмінності (Запропоновані зміни до МСБО 21)” триватиме до 1 вересня 2021 року.