АМСФЗ

Вебінарні програми у зручний час 24/7!

Вебінар у запису

Класифікація фінансових інструментів: алгоритми, приклади та розкриття

Облік фінансових інструментів – чи не найскладніша ділянка облікової роботи бухгалтера. Чому? Передусім, фінансові інструменти дуже різнопланові – від звичайної дебіторської та кредиторської заборгованості та позик і депозитів до похідних інструментів (ф’ючерсів, форвардів, свопів тощо). Кожний фінансовий інструмент має свої особливості обліку і залежать ці особливості, передусім, від «цільового» призначення такого інструменту. Незважаючи на різноманітність бізнес-схем, Раді з МСФЗ вдалося їх формалізувати в три бізнес-моделі – спекулятивну, консервативну та змішану, – що і визначає методику обліку кожного фінансового активу. Ще й на допомогу укладачам фінансової звітності, щоб було легше визначитися з категорією фінансового інструменту, МСФЗ 9 запровадив SPPI-тест – тест на грошові потоки. Все це непросто дається нашим бухгалтерам, бо український бухоблік не  оперує цими поняттями. Тому для укладачів МСФЗ-звітності дуже важливо детально розбиратися в алгоритмах класифікації фінансових інструментів, щоб бути впевненими в її якості і достовірності, щоб не наражатися на ризики виникнення претензій з боку аудиторів і регуляторів.  

Скільки моделей обліку фінансових інструментів в залежності від їх класифікації? Як впливають управлінські рішення на класифікацію фінансових інструментів? Бізнес-модель, SPPI-тест і опції оцінки: хто і як визначає і на що впливають? Як використовувати алгоритми й інструменти для класифікації фінансових активів і зобов’язань? Рекласифікації: що можна, а що заборонено і як відображається в обліку і звітності?

Бажаєте отримати вичерпні відповіді на ці питання та отримати КРАЩІ ПРАКТИКИ розкриття інформації про облікову політику і ключові судження щодо класифікації фінансових інструментів – приєднуйтесь до авторського вебінару Олени Харламової “Класифікація фінансових інструментів: алгоритми, приклади та розкриття”

Кому буде корисний цей вебінар

 

Вебінар буде цікавий і корисний керівникам компаній, головним бухгалтерам, бухгалтерам, аудиторам, фінансовим директорам, фахівцям, які відповідають за складання фінансової МСФЗ-звітності, всім, хто бажає підвищити свій професійний рівень або підтримувати його в тонусі.

Чому варто приєднатися до вебінару:

 • ✅ 1,5+ години якісного контенту і тільки про головне у класифікації фінансових інструментів
 • ✅ готові шаблони з розкриттям інформації про про облікову політику і ключові судження щодо класифікації фінансових інструментів на основі benchmarking-аналізу кращих практик, які ви одразу зможете застосувати в своїй фінансовій звітності
 • ✅ економія як мінімум 20+ годин часу на самостійний пошук і систематизацію ключової інформації щодо класифікації фінансових інструментів
 • ✅ для аудиторів = корисний контент від практикуючого експерта + зарахування в безперервне професійне навчання
 • ✅ роздатковий матеріал в електронному форматі

В програмі вебінару:

 • ✅ Скільки моделей обліку фінансових інструментів в залежності від їх класифікації?
 • ✅ Як впливають управлінські рішення на класифікацію фінансових інструментів?
 • ✅ Фінансові активи: так 2, 3 чи 4 класифікаційні групи?
 • ✅ Бізнес-модель, SPPI-тест і опції оцінки: хто і як визначає і на що впливають?
 • ✅ Алгоритми й інструменти для класифікації фінансових активів: як використовувати?
 • ✅ Дольові та боргові інструменти: чи впливає це на класифікацію?
 • ✅ ПРИКЛАДИ класифікації фінансових активів
 • ✅ Фінансові зобов’язання: класифікаційні групи та можливі опції
 • ✅ ПРИКЛАДИ класифікації фінансових зобов’язань
 • ✅ Витрати на операцію: два варіанти визнання в залежності від моделі утримання
 • ✅ Рекласифікації: що можна? а що заборонено? як відображається в обліку і звітності?
 • ✅ КРАЩІ ПРАКТИКИ розкриття облікової політики і ключових суджень щодо класифікації фінансових інструментів
 • ✅ Форум питань і відповідей

Сертифікат

Сертифікат про участь на 2,5 академічні години

Зручність оплати. 

Сплатіть зручним способом (платіжною карткою VISA або MasterCard, Приват24, за реквізитами або рахунку)

запис трансляції

Класифікація фінансових інструментів: алгоритми, приклади та розкриття

Лектор Олена Харламова

1000 грн.

850 грн.

Лектор

Олена Харламова – засновник та гендиректор Агентства з МСФЗ, партнер Міжнародної академії сертифікації бухгалтерів і аудиторів, віце-президент всеукраїнської громадської спілки “Палата аудиторів і бухгалтерів України”, завідувачка відділу методології бухгалтерського обліку НДФІ ДННУ “Академія фінансового управління”, сертифікований аудитор, AССА DipIFR, ICFM, CAP, ТОР-35-IFRS-PROFESSIONAL, доктор економічних наук, експерт з МСФЗ.

Отримати запис вебінару


Класифікація фінансових інструментів: алгоритми, приклади та розкриття