ЄС може розширити МСФЗ на нові типи компаній

📜У березні 2018 року Єврокомісія дала старт ініціативі з оцінки ефективності публічного звітування європейських компаній. Але тільки зараз вийшов підсумковий варіант висновків.

📍Вперше ефективність європейських засад звітності оцінювалася з позиції забезпечення користувачів звітності не тільки фінансовою, а й нефінансовою інформацією в достатньому обсязі, достатнього ступеня надійності, адекватності, якості та своєчасності. Далі питання було розширено з урахуванням довгострокових цілей Європейського союзу, зокрема, в плані забезпечення ефективного функціонування єдиного інтегрованого ринку і стійкого стабільного зростання його фінансової системи.

📌Діюча в ЄС система регулювання МСФЗ забезпечує обмежену гнучкість в плані коригування стандартів МСФЗ у разі, якщо вони не відповідають уявленню про європейське суспільне благо або не підходять під критерії для впровадження. Але обмежена гнучкість системи регулювання компенсується ефективністю забезпечення порівнянної і повної фінансової інформації щодо компаній у всій Європі. Єврокомісія розглядає можливість проведення громадських обговорень щодо розширення охоплення МСФЗ на будь-які організації, що мають лістинг на регульованих ринках. Крім того, МСФЗ також можуть дозволити застосовувати на добровільній основі малим і середнім підприємствам з планами на лістинг в майбутньому і на великі організації без лістингу.