МСФЗ 9 вимагає здійснювати нарахування процентних доходів та витрат за фінансовими інструментами із застосуванням ефективної ставки відсотку. Але як розраховується ефективна ставка відсотку? Чи відрізняється визначення ефективної ставки за фінансовими інструментами на ринкових та неринкових умовах? Як впливають на розрахунок ефективної ставки комісії та інші платежі, сплачені у зв’язку з отриманням кредиту?
Все це необхідно знати для того, щоб коректно здійснювати облік фінансових інструментів у відповідності до вимог МСФЗ 9. Для компаній, які здійснюють облік згідно з П(С)БО, ці знання стануть у нагоді при розробці облікової політики за довгостроковими фінансовими інструментами.
Більшість компаній мають в своєму балансі отримані та/або надані кредити та позики. Їх не настільки багато, щоб займатися автоматизацією розрахунків за ефективною ставкою. Отже, бухгалтерам доводиться робити розрахунки в ручному режимі, із застосуванням фінансових формул MS Excel. Але як правильно побудувати таблиці, які допоможуть здійснювати розрахунки, знають далеко не всі.
Ми готові поділитися з Вами методиками побудови розрахункових таблиць в MS Excel, за допомогою яких здійснюється: 1/ побудова очікуваних грошових потоків за кредитами та позиками; 2/ визначення ефективної ставки при первісному визнанні; 3/ щомісячні розрахунки за ефективною ставкою станом на кінець кожного місяця протягом терміну дії кредитів та позик.
Для Вас ми проаналізували вимоги МСФЗ та П(С)БО в частині обліку кредитів та позик із застосуванням ефективної процентної ставки, узагальнили досвід роботи ряду українських та міжнародних компаній, які працюють з фінансовими інструментами, розробили стандартизовані алгоритми побудови розрахункових таблиць, які допоможуть Вам визначити ефективну відсоткову ставку і виконати розрахунки за Вашими кредитами та позиками.
Вебінар буде цікавий і корисний головним бухгалтерам, бухгалтерам, внутрішнім аудиторам, фінансовим директорам, фінансовим аналітикам, працівникам аудиторських компаній
Шкода, що Ви не отримаєте якісний і корисний контент щодо розрахунків за ефективною ставкою, стандартизовані таблиці MS Excel як шаблони для розрахунків ефективної ставки відсотка, готові приклади щомісячних розрахунків за ефективною ставкою, практичні рекомендації щодо розробки внутрішніх нормативних документів з обліку кредитів та позик та авторські роздаткові матеріали в електронному форматі, які зможете одразу застосовувати як зразки для власних розрахунків, якщо не приєднаєтеся до вебінару Ольги Значкової “Ефективна ставка відсотка: секрети розрахунків в Excel та застосування в МСФЗ та П(С)БО”
Зручність оплати.
Оплатіть зручним способом (платіжною картою VISA або MasterCard, Приват 24 чи за рахунком).
Гарантії.
Ми гарантуємо повернення платежу у разі Вашої відмови в участі у заході не менш як за 24 години до його початку або надання запису в інший зручний для вас час.
Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.