АМСФЗ

Вебінарні програми у зручний час 24/7!

Вебінар у прямому ефірі!

Ефективна ставка відсотка: секрети розрахунків в Excel та застосування в МСФЗ та П(С)БО

МСФЗ 9 вимагає здійснювати нарахування процентних доходів та витрат за фінансовими інструментами із застосуванням ефективної ставки відсотку. Але як розраховується ефективна ставка відсотку? Чи відрізняється визначення ефективної ставки за фінансовими інструментами на ринкових та неринкових умовах? Як впливають на розрахунок ефективної ставки комісії та інші платежі, сплачені у зв’язку з отриманням кредиту?

Все це необхідно  знати для того, щоб коректно здійснювати облік фінансових інструментів у відповідності до вимог МСФЗ 9. Для компаній, які здійснюють облік згідно з П(С)БО, ці знання стануть у нагоді при розробці облікової політики за довгостроковими фінансовими інструментами.

Більшість компаній мають в своєму балансі отримані та/або надані кредити та позики. Їх не настільки багато, щоб займатися автоматизацією розрахунків за ефективною ставкою. Отже, бухгалтерам доводиться робити розрахунки в ручному режимі, із застосуванням фінансових формул MS Excel. Але як правильно побудувати таблиці, які допоможуть здійснювати розрахунки, знають далеко не всі.

Ми готові поділитися з Вами методиками побудови розрахункових таблиць в MS Excel, за допомогою яких здійснюється: 1/ побудова очікуваних грошових потоків за кредитами та позиками; 2/ визначення ефективної ставки при первісному визнанні; 3/ щомісячні розрахунки за ефективною ставкою станом на кінець кожного місяця протягом терміну дії кредитів та позик.

Для Вас ми проаналізували вимоги МСФЗ та П(С)БО в частині обліку кредитів та позик із застосуванням ефективної процентної ставки, узагальнили досвід роботи ряду українських та міжнародних компаній, які працюють з фінансовими інструментами, розробили стандартизовані алгоритми побудови розрахункових таблиць, які допоможуть Вам визначити ефективну відсоткову ставку і виконати розрахунки за Вашими кредитами та позиками.

Кому буде корисний цей вебінар:

Вебінар буде цікавий і корисний головним бухгалтерам, бухгалтерам, внутрішнім аудиторам, фінансовим директорам, фінансовим аналітикам, працівникам аудиторських компаній

Ваші ключові переваги участі у вебінарі:

 • ✅ 1,5+ години якісного контенту і тільки про головне про розрахунки за ефективною ставкою
 • ✅ cтандартизовані таблиці MS Excel як шаблони для розрахунків ефективної ставки відсотка
 • ✅ приклади щомісячних розрахунків за ефективною ставкою
 • ✅ практичні рекомендації щодо розробки внутрішніх нормативних документів з обліку кредитів та позик
 • ✅ авторські роздаткові матеріали у вигляді логічних схем, що полегшують сприйняття матеріалу, в електронному форматі
 •  

В програмі вебінару:

 • ✅ Вимоги МСФЗ та П(С)БО щодо обліку кредитів та позик із застосуванням ефективної ставки проценту
 • ✅ Очікувані грошові потоки як основа розрахунку ефективної ставки відсотка
 • ✅ Як побудувати очікувані грошові потоки за кредитами та позиками в момент первісного визнання?
 • ✅ Як розрахувати ефективну процентну ставку за фінансовими інструментами на ринкових умовах?
 • ✅ Як визначається ефективна процентна ставка за фінансовими інструментами на неринкових умовах?
 • ✅ Кредити з капіталізацією відсотків – як побудувати грошові потоки для розрахунку ефективної ставки?
 • ✅ Опції дострокового погашення або пролонгації – чи впливають вони на побудову майбутніх грошових потоків в момент первісного визнання?
 • ✅ Як будувати грошові потоки за кредитами з плаваючою ставкою?
 • ✅ Мікс фіксованої та плаваючої ставки – як будувати грошові потоки?
 • ✅ Яким чином та для яких цілей ефективна ставка застосовується в обліку кредитів та депозитів?
 • ✅ Формули та таблиці для щомісячних розрахунків амортизації дисконта/премії, що виникає внаслідок відмінності ефективної ставки від номінальної
 • ✅ ПРИКЛАД розрахунку ефективної ставки та бухгалтерських проведень для кредиту на ринкових умовах (прості відсотки)
 • ✅ ПРИКЛАД розрахунку ефективної ставки та бухгалтерських проведень для кредиту на ринкових умовах (кредит з капіталізацією відсотків)
 • ✅ ПРИКЛАД розрахунку ефективної ставки та бухгалтерських проведень для кредитів на неринкових умовах

Шкода, що Ви не отримаєте якісний і корисний контент щодо розрахунків за ефективною ставкою, стандартизовані таблиці MS Excel як шаблони для розрахунків ефективної ставки відсотка, готові приклади щомісячних розрахунків за ефективною ставкою, практичні рекомендації щодо розробки внутрішніх нормативних документів з обліку кредитів та позик та авторські роздаткові матеріали в електронному форматі, які зможете одразу застосовувати як зразки для власних розрахунків, якщо не приєднаєтеся до вебінару Ольги Значкової “Ефективна ставка відсотка: секрети розрахунків в Excel  та застосування в МСФЗ та П(С)БО”

Зручність оплати. 

Оплатіть зручним способом (платіжною картою VISA або MasterCard, Приват 24 чи за рахунком).

Гарантії. 

Ми гарантуємо повернення платежу у разі Вашої відмови в участі у заході не менш як за 24 години до його початку або надання запису в інший зручний для вас час.

Вебінар

Ефективна ставка відсотка: секрети розрахунків в Excel та застосування в МСФЗ та П(С)БО

Лектор

Ольга Значкова, АССА, к.е.н., має 12-річний досвід роботи на посаді заступника головного бухгалтера в ПАТ «Укрсоцбанк», працювала в Банку Австрії в управлінні консолідованої звітності, має досвід з впровадження МСФЗ 9 в ПАТ «Укрсоцбанк» на посаді заступника головного бухгалтера, а також в ОТР банк та ряді інших банків України як зовнішній консультант.