EBIT і EBITDA: чому ці показники включають до МСФЗ-звітності?

Професійні новини / Усі новини

EBIT і EBITDA: чому ці показники включають до МСФЗ-звітності?

Рентабельність і ефективність бізнесу можуть бути розраховані за допомогою різних мультиплікаторів, які допомагають порівнювати різні компанії, що діють в тій же галузі або секторі. EBIT і EBITDA є прикладами таких мультиплікаторів. Після дослідження серед 100 компаній було виявлено, що третина компаній включає до МСФЗ-звітності показник “скоригованого прибутку”. Пропонуємо розібратися в чому різниця EBIT і EBITDA.

EBITDA (Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation, Amortization) – відображає прибуток до сплати податків, відсотків і амортизації (Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation (для матеріальних активів) і Amortization (для нематеріальних активів). Тобто, EBITDA показує, який прибуток компанія заробить незалежно від обраної системи оподаткування, обсягу активів і залучених коштів. EBITDA не є стандартизованим бухгалтерським показником, а значить Ви не знайдете його в стандартах МСФЗ. Також EBITDA не є метрикою затвердженої US GAAP. Компанія сама може вирішувати, як розраховувати даний показник з різними коригуваннями і, як правило, надає його у презентаціях і прес-релізах за підсумками звітного періоду.

Прибуток до сплати відсотків та податків (EBIT) – це чистий прибуток компанії до того, як були вирахувані витрати на податок на прибуток та процентні витрати. EBIT використовується для аналізу прибутку компанії без податкових витрат та витрат на залучений капітал, що впливають на прибуток.

Ці показники використовуються при оцінці компанії, але все ж, більшу перевагу рейтингові компанії віддають саме показнику EBITDA.

Залиште Ваш коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.