МАСБА – Міжнародна академія сертифікації бухгалтерів і аудиторів‎

Безперервне професійне навчання аудиторів

Підпишіться на нашу розсилку новин та отримуйте ексклюзивні пропозиції!


Обрали нас

0 +
СЛУХАЧІВ

збірник завдань та рішень DipIFR безкоштовно!

збірник завдань та рішень CIMA безкоштовно!

Що потрібно знати сьогодні про безперервне професійне навчання аудиторів?

  • Відповідно до ст. 16. Закону про «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» (далі – Закон про аудит) аудитор повинен дотримуватися вимог щодо безперервного професійного навчання.

Безперервне професійне навчання – це пряма норма Закону про аудит. Є підзаконні акти чи немає, це не привід не дотримуватися прямих норм закону. В який спосіб це робити – справа кожного аудитора і аудиторської фірми. Тому сьогодні аудитори продовжують удосконалювати свої знання відповідно до внутрішньофірмових стандартів, які в обов’язковому порядку містять вимоги щодо кваліфікації персоналу та підтримки її високого рівня.

  • Порядок безперервного професійного навчання аудиторів затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

Центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері бухгалтерського обліку та аудиту є Міністерство фінансів України. На сьогоднішній день проєкт Порядку безперервного професійного навчання аудиторів підготовлено і він проходить регламентовану процедуру погодження і затвердження. Щоправда, ситуація з пандемією і карантинними обмеженнями певною мірою цей процес уповільнили. Ми сподіваємося, що найближчим часом після зняття карантинних обмежень Порядок безперервного професійного навчання аудиторів буде затверджено. Ми обов’язково вас проінформуємо про прогрес в цьому питанні.

  • Безперервне професійне навчання аудиторів можуть проводити:

1) юридичні особи, які відповідають вимогам, встановленим комісією з атестації;

2) аудиторські фірми, що розробили власні програми безперервного професійного навчання, які визнані професійними організаціями – членами Міжнародної федерації бухгалтерів;

3) професійні організації аудиторів та/або бухгалтерів.

Законом передбачено лише три категорії юридичних осіб, які можуть проводити заходи з безперервного професійного навчання аудиторів. Комісією з атестації та Порядком безперервного професійного навчання аудиторів будуть встановлені критерії акредитації юридичних осіб на право проводити таке навчання. На сьогодні відсутність зазначеного Порядку є підставою того, що жодна юридична особа в Україні не акредитована Комісією з атестації на право проводити безперервне професійне навчання аудиторів. Тому аудитори можуть проходити професійне  навчання в будь-яких навчальних центрах і установах, до того, як будуть встановлені критерії щодо акредитації.

Проєктом Порядку безперервного професійного навчання аудиторів передбачаються певні вимоги і до аудиторських фірм, що розробили власні програми безперервного професійного навчання. Тобто за відсутності затвердженого Порядку таких фірм в Україні поки що немає.

Ситуація і з професійними організаціями аудиторів та/або бухгалтерів неоднозначна. Законом не передбачено жодних обмежень для таких профорганізацій. Проте проєктом Порядку безперервного професійного навчання аудиторів тим не менш і до профорганізацій висуваються певні вимоги. Якщо за буквою Закону про аудит, професійні організації аудиторів та/або бухгалтерів мають право (бо в цьому пункті немає “…, які…”) на проведення освітніх заходів з безперервного професійного навчання аудиторів. З огляду на проєкт Порядку – не все так однозначно. Але це питання зовсім в іншій площині.

Відтак, на сьогодні відсутні суб’єкти, які на беззаперечних законодавчих підставах можуть проводити освітні заходи щодо  безперервного професійного навчання аудиторів. Але вище ми вже зазначили: безперервне професійне навчання – це пряма норма Закону про аудит і аудитори повинні продовжувати удосконалювати свої знання в спосіб, який вважають прийнятним з точки зору діючого законодавства.

Що сьогодні пропонують МАСБА і ПАБУ для безперервного професійного навчання аудиторів?

Аудитори мають можливість приєднуватися до будь-яких аудиторних, вебінарних та дистанційних освітніх заходів, а також користуватися Маркетом вебінарів для перегляду проведених заходів.

Ви можете ознайомитися з нашими заходами за посиланням, відвідати Маркет вебінарів та замовити корпоративне навчання.

Бажаємо Вам завжди утримувати високий рівень кваліфікації і професіоналізму. А МАСБА завжди готова допомогти Вам у цьому.

За нами високі стандарти якості навчання та досвід!

  • Всі аудитори – учасники наших заходів можуть замовити Довідку про проходження навчання, заповнивши форму заявки наприкінці цієї сторінки

Довідка про проходження навчання в МАСБА, яку можуть отримати наші слухачі – аудитори, НЕ може бути зарахована як безперервне професійне навчання, бо механізм зарахування в Україні відсутній. Така ситуація зберігатиметься до затвердження і введення в дію Порядку безперервного професійного навчання аудиторів, яким буде встановлений механізм акредитації навчальних центрів, успішного проходження акредитації Академією МАСБА та акредитації конкретних навчальних програм Комісією з атестації, за якими буде проводитися безперервне професійне навчання. Звертаємо увагу – це стосується ВСІХ суб’єктів безперервного професійного навчання аудиторів України!  Але ці Довідки аудитори зможуть використати при перевірках суб’єктів аудиторської діяльності для підтвердження дотримання прямих норм Закону про аудит щодо безперервного професійного навчання в період відсутності підзаконних актів.

Отримати довідку про проходження навчання
(тільки для платних заходів)
Програми навчання МАСБА - 2020

Наші викладачі

Харламова Олена Вікторівна

Генеральний директор Агентства з МСФЗ, ректор ПВНЗ “МАСБА”, партнер та заступник генерального директора з питань консалтингу, бухгалтерського обліку та експертиз за МСФЗ групи компаній “ДеВізу”, віце-президент всеукраїнської ГС “ПAБУ”, головний науковий співробітник відділу методології бухгалтерського обліку ДННУ “Академія фінансового управління”, сертифікований аудитор, AССА DipIFR, ICFM, CAP, ТОР-35-IFRS-PROFESSIONAL, доктор економічних наук, експерт з МСФЗ.

Манько Надія Федорівна

Директор ТОВ «АФ «Надійність», сертифікований аудитор, член Громадської Ради при ДФС у Вінницькій області, член правління Асоціації платників податків у Вінницькій області.

Зацерковна Тетяна Миколаївна

Генеральний директор ТОВ «СЕЙЯ-КИРШ-АУДИТ», сертифікований аудитор, заступник Голови Громадської ради при Державній фіскальній службі у м.Києві, експерт з МСФЗ, DipIFR, заслужений економіст України, член ГС "ПАБУ".

Давидюк Тетяна Вікторівна

Професор кафедри економічного аналізу та обліку Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», керівник Харківського представництва Громадської спілки «Палата аудиторів і бухгалтерів України», сертифікований аудитор, ICFM, доктор економічних наук, академік Академії економічних наук України, експерт з управлінського обліку.

Новіченко Людмила Степанівна

Доцент кафедри фінансового обліку за МСФЗ та П(С)БО ПВНЗ «Міжнародна академія сертифікації бухгалтерів і аудиторів», директор ТОВ «Центр розвитку аудиту», сертифікований аудитор України, кандидат економічних наук.

Рубітель Ольга Юріївна

Сертифікований аудитор з практичним аудиторським досвідом, ACCA DipIFR, розробник внутрішньофірмових стандартів аудиторських фірм, постановник та інтегратор систем контролю якості аудиторських послуг, професійний викладач.