AICPA та CIMA підтримали впровадження Міжнародної ради стандартів сталого розвитку 

📅22 липня 2021 року Асоціація міжнародних сертифікованих професійних бухгалтерів, що представляє AICPA та CIMA (Сертифікований інститут фахівців з управлінського обліку), відреагувала на запропоновані Фондом Міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ) цільові правки до Конституції Фонду МСФЗ. Згідно з правками було вирішено створити Міжнародну раду стандартів сталого розвитку, відповідальну за встановлення стандартів стійкості.

🖇За словами, Сьюзан С. Коффі, CPA, CGMA, генерального директора Асоціації, AICPA & CIMA підтримують прагнення Фонду розвивати загальноприйняті стандарти сталого розвитку, оскільки інвестори знаходяться в пошуках достовірної інформації про кількісні показники стійкості. Також дуже важливо підвищувати надійність і прозорість такої інформації за допомогою якісної звітності і заходів щодо забезпечення гарантій з боку фахівців з управлінського обліку.

📍AICPA та CIMA висвітлили три питання, які мають вирішальне значення для успішного впровадження:

1️⃣Важливість незалежного встановлення стандартів

Стандарти звітності набувають легітимність, коли є упевненість в тому, що їх створення, трактування і модифікації носять незалежний і об’єктивний характер.

На думку представників асоціації AICPA & CIMA при внесенні правок відносно роботи нової Ради необхідно дотримуватись таких критеріїв: незалежність, належний процес та стандарти, сфера та повноваження, людські і фінансові ресурси, всеосяжність.

2️⃣Навички і досвід опікунів Фонду МСФО та членів нової Ради

AICPA & CIMA рекомендували змінити склад опікунів і задіяти фахівців, які розуміються у цій сфері і спроможні вплинути на встановлення відповідних стандартів звітності.

Згідно із заявою AICPA & CIMA, важливо, щоб до складу Ради входили члени, що мають необхідний спектр навичок і досвіду. Експертність і широкі погляди нових членів Ради – ключові чинники для проведення і закріплення змін в ділових практиках.

3️⃣Нова назва Ради та стандартів

AICPA та CIMA підтримують іменування нової ради як Ради міжнародних стандартів сталого розвитку. Проте зазначають, що можна було б змінити на “Міжнародні стандарти звітності у сфері сталого розвитку” (ISRS) для ясності та стислості.