Поправки до Конституції Фонду МСФЗ: фундамент нової Ради з міжнародних стандартів сталого розвитку

📋Фонд МСФЗ опублікував запропоновані поправки до Конституції, щоб врахувати потенційне формування нової Ради з міжнародних стандартів сталого розвитку (International Sustainability Standards Board – ISSB). Крім того, було опубліковано Заяву про зворотній зв’язок, яка узагальнює відгуки, отримані під час консультацій щодо звітування про сталий розвиток.

📍Усі рішення були обговорені та узгоджені 26 квітня 2021 року. Передусім пропонується уточнити мету Фонду МСФЗ, в якій буде враховано наявність двох Рад (IASB та ISSB) і прагнення до єдиного набору високоякісних, зрозумілих, придатних до виконання та загальновизнаних стандартів стійкості, заснованих на чітко сформульованих принципах. Пропонується включати 14 членів до ISSB, з яких 3 представники Азії та Океанії, 3 – Європи, 3 – Америки, 1 – Африки та ще 4 представника з будь-якого регіону. Поправки стосуються також питань призначення виконавчого директору Фонду (з урахуванням наявності двох Рад). А нові стандарти пропонується називати «IFRS sustainability standards». Поки що не будемо поспішати з перекладом. Але цікаво було б почути в коментарях, як Ви бачите український переклад цього терміну.

Опублікована заява про зворотній зв’язок містить результати узагальнення 577 відповідей від організацій та приватних осіб з усього світу, що остаточно запевнило в наявності попиту та широкій підтримці світових стандартів стійкості (сталого розвитку).