Чи можуть сьогодні українські підприємства застосовувати МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка по контрактам з клієнтами»?

msfz-15МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка по контрактам з клієнтами» був прийнятий в травні 2014 року і первісно повинен був застосовуватися для першої річної фінансової звітності за МСФЗ для періодів, що починаються з 1 січня 2017 року або пізніше. Але після того, як американський регулятор переніс ефективну дату на 1 січня 2018 року, Рада з МСФЗ прийняла аналогічне рішення. Тобто після довгих дискусій Рада по МСФЗ відклала вступ стандарту в силу на 1 січня 2018 року, зберігши можливість його дострокового використання. Компанії, які вирішили застосовувати стандарт раніше ефективної дати, повинні розкрити цей факт у Примітках до фінансової звітності відповідно до вимог п. 30-31 МСБО 8 “Облікові політики, зміни в облікових оцінках та помилки”.

Водночас згідно статті 12-1. “Застосування міжнародних стандартів” Закону про бухоблік «1. Для складання фінансової звітності застосовуються міжнародні стандарти, якщо вони не суперечать цьому Закону та офіційно оприлюднені на веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики». Саме оприлюднення на сайті Міністерства фінансів для «легалізації» МСФЗ в Україні вимагається актуальною редакцію Закону про бухоблік зі змінами, внесеними 16.10.2012 р. Таким чином, якщо стандарт не опублікований на сайті Міністерства фінансів, то його застосування в Україні поза межами законодавчого поля. На мою особисту думку це стосується компаній, які складають МСФЗ-звітність в обов’язковому порядку і офіційно звітують за МСФЗ. Якщо МСФЗ-звітність складається для інших цілей (!), то публікація на сайті Міністерства фінансів не є обов’язковою вимогою для застосування чи не застосування стандарту, тоді компанія має дотримуватися строків, зазначених в самому МСФЗ.

На 01/09/2017 року на сайті Міністерства фінансів (https://www.minfin.gov.ua/news/view/mizhnarodni-standarty-finansovoi-zvitnosti-versiia-perekladu-ukrainskoiu-movoiu—rik?category=bjudzhet) відсутній МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка по контрактам з клієнтами», тому на сьогодні він не може використовуватися для цілей складання МСФЗ-звітності компаніями, які зобов’язані звітувати за МСФЗ. Залишається сподіватися, що до нового року МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка по контрактам з клієнтами» буде опубліковано на сайті Міністерства фінансів і українські компанії зможуть його своєчасно застосувати у своїй обліковій практиці.

У будь-якому випадку не варто зволікати і вже сьогодні пора починати готуватися до застосування нового стандарту МСФЗ (IFRS) 15 «Виручка по контрактам з клієнтами», оскільки він вносить достатньо багато новацій в облікову практику всіх без винятку компаній. Як оптимально підготуватися до застосування нового стандарту? Читати далі >>>>

Хотите быть всегда в курсе МСФО-новостей?

Ваше имя (обязательно)

Ваш E-Mail (обязательно)

Обсуждение закрыто.