Будуємо багатоквартирний будинок на продаж: що з капіталізацією відсотків за кредитом?

Сколько-времени-строится-многоквартирный-домСлушну думку висловив Комітет по інтерпретаціям МСФЗ щодо капіталізації відсотків при будівництві багатоквартирного будинку забудовником (для цілей продажу).
Відомо, що за МСБО 23 «Витрати за позиками» капіталізація відсотків у собівартості створюваного активу можлива за умови ідентифікації кваліфікованого активу та фактично понесених витрат на процентні виплати, які розраховуються методом ефективної процентної ставки, як описано в МСФЗ (IFRS) 9 «Фінансові інструменти», відсотки, пов’язані із зобов’язаннями з оренди, визнані відповідно до МСФЗ (IFRS) 16 «Оренда», та курсові різниці, які виникають унаслідок отримання позик в іноземній валюті, в тій мірі, в якій вони вважаються як коригування витрат на виплату відсотків. Обов’язковою умовою капіталізації відсотків є також активна стадія створення кваліфікованого активу. Нагадаємо, що кваліфікований актив — це актив, який обов’язково потребує суттєвого періоду для підготовки його до використання за призначенням чи для реалізації.
Комітет по інтерпретаціям МСФЗ не вбачає в незавершеному виробництві багатоквартирного будинку кваліфікованого активу, оскільки навіть на стадії незавершеного виробництва квартири готові для продажу і можуть продаватися до їх повної добудови. А це означає, що вони не вимагають суттєвого терміну для створення з метою продажу, навіть можуть бути продані до початку будівництва, тому не відповідають критеріям визнання кваліфікованим активом для цілей капіталізації відсотків. Висновок однозначний: при будівництві багатоквартирного будинку забудовником для цілей продажу всі відсотки за кредитами визнаються витратами періоду, в якому вони були нараховані.

За матеріалами www.ifrs.org

Бажаєте бути завжди в курсі самих актуальних МСФЗ-новин?

Ваше і'мя (обов'язково)

Ваш E-Mail (обов'язково)

Обсуждение закрыто.